Novosadski informativni portal 021

Sport - Ostali sportovi

Crno-beli na korak od fajnal-fora

Vaterpolisti Partizana pobedili su na gostovanju mađarski Eger sa 12:4 (5:2, 3:2, 2:0, 2:0), u prvoj utakmici polufinala Evrolige i došli na korak od plasmana na završni turnir tog takmičenja.

Mikec sedmi u Sidneju

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec zauzeo je danas sedmo mesto u gađanju vazdušnim pištoljem na prvom ovogodišnjem Svetskom kupu u Sidneju.

Odbojkaši bez Miljkovića i Grbića

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije, Igor Kolaković, objavio je danas spisak od 22 igrača koji će igrati u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.

Odbojkašice Crvene zvezde druge

Odbojkašice Crvene zvezde zauzele su drugo mesto na finalnom turniru Kupa CEV, koji je održan u Bakuu, pošto su u finalu izgubile od italijanske ekipe Busto Arsicio sa 1:3 (22:25, 25:22, 25:12, 25:22).

Srebro za Tatjanu Jelaču

Atletičarka Srbije Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Kupu Evrope, koji je održan u francuskom gradu Arlu.

Kličko nokautom odbranio titulu

Ukrajinski bokser Vladimir Kličko pobedio je u subotu u Diseldorfu nokautom Amerikanca Edija Čembersa u poslednjoj, 12. rundi i tako odobranio titulu u verzijama WBO i IBF u teškoj kategoriji.

Aman svetski prvak u ski letovima

Aktuelni dvostruki olimpijski šampion u ski skovima, Švajcarac Simon Aman, osvojio je danas u Planici titulu šampiona sveta u ski letovima.

Kreće Superliga u američkom fudbalu

Predstojećeg vikenda počinje Superliga u američkom fudbalu koja će, pod okriljem Srpske asocijacije američkog fudbala (SAAF), biti podeljena u u dve divizije.

Vojvodina izjednačila u seriji

Odbojkaši Vojvodine pobedili su u Kragujevcu Radnički sa 3:2 (25:23, 25:27, 22:25, 25:16, 15:7), u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Viner štediše lige Srbije.

Vojvodina večeras protiv Segeda

Posle poraza od ekipe ČH Hornets iz Košica, vaterpoliste Vojvodine očekuje novo veliko iskušenje u evropskom takmičenju.

Bolt obara rekord na 300 metara

Jamajčanski atletičar Usein Bolt takmičiće se u maju na neuobičajenoj trci na 300 metara, koja će se održati na mitingu u češkom gradu Ostrava.

Srbiji prvo mesto u grupi

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Rumuniju rezultatom 18:5 u petom kolu Svetske lige.

Zvezda vodi u polufinalnoj seriji

U prvoj utakmici polufinalne serije za odbojkaše Crvena zvezda je slavila protiv Partizana sa 3:1 (25:22, 25:20,21:25, 25:22 ) u dvorani "Šumice".

Janković propušta Mundijal

Reprezentativac Srbije Boško Janković neće moći da igra na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi jer je njegova povreda kolena ozbiljnija nego što se mislilo.